پارانیوز

پوست ما بیشتر در معرض آسیبهای جدی پوستی میباشد. صنعتی شدن و ازدیاد آلودگی هوا در شهرها در سالهای اخیر، آسیبهای فراوانی به سلامتی افراد وارد کرده و پوس

پوست ما بیشتر در معرض آسیبهای جدی پوستی میباشد


پوست ما بیشتر در معرض آسیبهای جدی پوستی میباشد. صنعتی شدن و ازدیاد آلودگی هوا در شهرها در سالهای اخیر، آسیبهای فراوانی به سلامتی افراد وارد کرده و پوست صورت افراد نیز از این قاعده مستثنی نبودهاست، به همین علت پاکسازی پوست صورت از جمله مهمترین روشها برای برگرداندن طراوت و سلامت به پوست صورت میباشد که به تازگی بسیار مورد توجه قرارگرفتهاست. برای جلوگیری از مسدودشدن منافذ پوست میتوان از اسید سیتریک موجود در لیمو ترش نیز استفاده کرد و به عنوان یک روش موثر در پاکسازی پوست در منزل از آن بهره برد . در حالی که بعضی ها میخواهند از شر جوش های زیر پوستی و سر سیاه خلاص شوند عده ی دیگه ای سعی بر این دارند با پاکسازی از پیری پوست خود پیشگیری کنند و عده ای در تلاشند با این کار احساس ریلکسی و آرامش را تجربه کنند. حرکات مرسومی چون حرکات دَوَرانی روی صورت انجام می شود تا هم به شما آرام دهد و هم پوست و عضلات صورت تان را تحریک کند.

این مرحله اصلی ترین بخش تشخیص و درمان است که توسط مشاور زیبایی و بر اساس نیاز سنجی پوست انجام میشود و همزمان هم محصولات مراقبت برای منزل نیز بر اساس نیاز پوست ، جنس پوست وسن زیباجو به وی عرضه میشود. می توان همین ماسک با پایه سفیده تخم مرغ را به صورت ترکیب با یک قاشق چایخوری پودر بادام زمینی و یک قاشق چایخوری عسل را نیز می توان به شکل خمیر در آورد و روی صورت به شکل ماسک استفاده کرد همچون ماسک قبلی این ترکیب نیز میتواند دو بار در هفته استفاده شود . بخور علاوه بر پاکسازی پوست صورت و مرطوب شدن پوست، باعث روشن شدن و شادابی پوست نیز میشود. برای تهیه این ترکیب پاکسازی پوست در خانه خیلی ساده دو قاشق غذاخوری پودر نخود، ۱ قاشق غذاخوری زردچوبه و کمی شیر را با هم ترکیب کنید. روغن نارگیل، عسل و ماست (هر کدام ۱ قاشق چایخوری) را با هم مخلوط کنید. در مرحله ی آخر هم پوست خود را با آب سرد شستشو دهید. قرار است هم انتخاب کنید و هم هزینه. از مواد غذایی مناسب و مقوی استفاده کنید. ماسک پایانی: برای پوستهای چرب ماسک قابض و غیر چرب استفاده میکنیم.

سپس با اسفنج خیس کاملا” تمیز میکنیم و پوست را خشک میکنیم. پوست مختلط: جهت پاک کردن پوستهای مختلط برای هر قسمت پوست از پاک کنده مخصوص همان قسمت استفاده میکنیم یعنی برای قسمت TZONE از محصولات پوست چرب و در قسمت Vzone از محصولات پوست خشک استفاده کنید. پاکسازی می تواند به بهترین روش مکانیکی یا با محصولات تاثیر گذار انجام گیرد که این متد کمک بسیار زیادی در مراقبت های حرفه ای زیبایی پوست می تواند داشته باشد. یکی از روشهای لایهبرداری و پاکسازی پوست صورت، استفاده از اسکراب است. در فرایند پاکسازی پوست صورت، از اسکراب پوست صورت استفاده کنین تا به لایههای زیرین اکسیژن برسد. پس پاکسازی صورت را اول از هرچیزی با شستشوی دستهایتان با صابون شروع کنید. بسیاری از پاک کننده ها نمی توانند کاملا آرایش را از سطح پوست پاک کنند بنابراین قبل از پاکسازی صورت باید آرایش را پاک کرد.این نکته دارای اهمیت زیادی می باشد که قبل ازپاکسازی پوستصورت حتما پوست صورت خود را با مواد پاک کننده آرایش کاملا پاک نمایید. پوست، زیباترین لباس انسان است و هر فردی برای محافظت از آن، باید با روشهای صحیح مراقبت و پاکسازی پوست آشنا باشد.

محصولات و کرمهای دور چشم، در کنار محصولات مراقبتی شب و روز، باید به آرامی در ناحیهی حساس دور چشم استفاده شوند. آماده سازی: در کلینیک، لباس مخصوصی به فرد داده میشود که میتواند آن را به جای لباس خود یا روی لباسش بپوشد این تصمیم گیری برعهده خود فرد است همینطور موها توسط یک هدبند جمع میشود تا مواد مصرفی به موها برخورد نکند! به مدت پنج دقیقه خمیر را روی صورت نگه دارید و سپس به خوبی با آب خنک بشورید و از مرطوب کننده ها استفاده کنید . پاکسازی مرحله مهم زیبایی و سلامت پوست است زیرا باعث حذف شدن سبوم اضافی جمعشده روی پوست میشود و از تکثیر باکتریها جلوگیری میکند.بهترین توصیه ژلهای آنتی باکتریال است که البته افرادی که آکنه شدید دارند باید از لوسیونهای پاک کننده مناسب پوست استفاده کنند. به این صورت که قسمتهایی از پوست مانند بینی، چانه و پیشانی چرب هستند و گونهها خشک هستند، که باید برای متعادل کردن تمام قسمتهای پوست از آبرسان های مناسب و پاکسازی به موقع پوست استفاده کرد. بعد از یک روز کاری طولانی، برنامه مراقب از پوستتان حتما باید پاکسازی را شامل شود. هر کدام از افراد پوستی حساس دارند و به همین دلیل استفاده از روش های مختلف باید با در نظر گرفتن حساسیت های پوست صورت گیرد. 

+ نوشته شده در   11 مرداد 1400ساعت 8:34  توسط AZxC54  بازدید 373 برچسب ها: