پارانیوز

شیر برقی هانتر یک اینچ HUNTER PGV 1 inch


قدم سوم: آشنایی با قطعات آبیاری قطرهای و نحوه نصب آنها. با ویدئو زیر همراه باشید تا با نحوه نصب شیر برقی هانتر آشنا شوید. پس از انجام همین کار در طرف دیگر شیر دستگاه آماده ی نصب در شبکه لوله کشی است. در لوله کشی از تفلون مایع و نوار تفلون استفاده می شود. سپس رزوه های لوله ی نیپل را به کمی تفلون مایع آغشته کنید. سپس این برنامه از کنترلر هانتر از طریق یک کابل که دارای دو رشته از سیم های فاز و نول می باشد، به بوبین موجود در شیر برقی منتقل می شود و در نتیجه آن یک میدان مغناطیسی بزرگ ایجاد می کند. شیر برقی های هانتر آمریکا در دو مدل پلیمری و برنجی و از سایز های "1 ، " 1.5 ، "2 و "3 تولید میگردند. به کارگیری مه پاش مرغداری آز آنجا که در سالن های نگهداری مرغ در مرغداری صنعتی فضای کافی موجود نیست بسیار کارساز می باشد.

در مه پاش فوگری در اطراف بهارخواب و آبخوری و مکان نگهداری گوساله ها مه پاش نصب می شود. در هنگام نصب شیر ها استفاده از تفلون مایع پیشنهاد می شود. بر روی کلاهک شیر برقی هانتر پیچی تعبیه شده­است که از آن می­توان به منظور کنترل دبی جریان و نیز قطع و وصل نمودن دستی جریان آب استفاده نمود. سرمایه زدگی و یخ زدگی یکی از مشکلاتی است که در تایمر وجود دارد و بهتر است قبل از سرد شدن هوا، این دستگاه از محل اتصال آن جدا شود و از طرفی باتری نیز از داخل آن بیرون آورده شود. کنترلر هانتر که در میان بسیاری کاربران با عنوان تایمر آبیاری هانتر نیز شناخته می شود در دو نوع فضای باز و فضای بسته تولید و به مشتریان خود عرضه می شود. انتخاب نوع باتری یا برقی بودن بسته به ولتاژ ورودی دارد. قطر ورودی و خروجی مرسوم این شیرهای برقی یک و دو اینچ می باشد. مه پاش نازلی اندیشه سبز ، دارای سیستم کمپرسور آب متشکل از پمپ برتولینی و موتور موتوژن تبریز ، تابلو برق اتوماتیک ، مخزن جداگانه و شناور دار جهت کنترل آب ورودی ، نازل های تمام استیلی ، شلنگ بسیار قوی و فیلترهای تصفیه می باشد.

خروجی 3/4 اینچ ورودی 3/4 و 1 اینچ،. در ادامه مشخصاتی از شیرهای برقی 1 اینچ هانتر ذکر گردیده است. شیرهای برقی هانتر در سایزهای 1، ½ 1، 2 و 3 اینچ موجود می باشد و همچنین این که سایز 1 اینچ شیرهای برقی بیشتر در پروژه های آبیاری مورد استفاده قرار می گیرد. در مناطق شرجی با آب و هوای گرم، هزینه های ثابت مرغداری بالا می باشد که میزان بهره وری نهایی را تحت تأثیر قرار میدهد. از ویژگی های برتر آن می توان به صفحه دیجیتالی و کارکرد آسان با آن و قابلیت آبیاری طبق فرد انجام دهنده کار، نشان دهنده عدد شارژ باتری و قابلیت تنظیم آبیاری برای سیستم مه پاش مورد استفاده قرار می گیرد. از بوبین به منظور قطع و وصل دستی یا اتوماتیک هم استفاده می شود. یک سیم برای نول و سیم دیگر برای فاز که به یک کنترلر یا فرماندهنده مرکزی وصل می شوند. 

از 25 سال پیش تا کنون که Edvin J.Hunter کار خود را آغاز کرد ، عمده توجه خود را به نیاز بازار و مصرف کننده معطوف کرد تا بتواند به صورت مداوم این خلاءها را پر کند و به عنوان یک تولیدکننده نمونه در بازارهای جهانی حضور داشته باشد. فضای سبزی که اغلب در منزل وجود دارد بسیار کوچک است اما اهمیت فوق العاده ای برای ساکنین آن دارد و لذا بهتر است به جای نگرانی درباره ی زمان آبیاری و اتلاف دقت در این مورد، از تایمر آبیاری خانگی استفاده نمود. بر روی قسمت فوقانی آن یک استوانه وجود دارد که اصطلاحا به آن بوبین می گویند که از آن دو سیم خارج شده است. سیستم مه پاش یا مه ساز همچنین قابل کاربرد در معدن، سیستم های نقاله، سنگ شکن، کارخانه های فولاد، توربین های خنک کننده، سیستم های تهویه مطبوع، برج های خنک کننده، قالب گیری، ریخته گری فولاد، فرآوری مواد غذایی و تمیز کردن هوا می باشند. در محیط گلخانه از سیستم مه پاش برای مطبوع نمودن و پایین آوردن دمای محیط و خنک شدن گلخانه استفاده می گردد. این میدان مغناطیسی باعث فشار آوردن به پیستون زیرین بوبین می شود و در نتیجه پیستون بالا می آید و جریان از داخل مجرای شیر برقی عبور می کند و هنگامی که طبق برنامه زمان بندی داده شده به کنترلر، جریان قطع می شود، میدان مغناطیسی از بین رفته و پیستون به پایین حرکت می کند و باعث قطع شدن جریان آب می شود.

https://iran-pump.com/hunter-valves/

+ نوشته شده در  جمعه 27 خرداد 1401ساعت 22:05  توسط AZxC54  بازدید 446 برچسب ها: