پارانیوز

مقایسه مجازی سازی دسکتاپ با مجازی سازی سرور

قصد ما در این مقاله آشنا کردن شما با سرور و دسکتاپ و مقایسه کردن مجازی سازی آن ها است .برای شروع می توانیم بگوییم که سرور ها سیستم هایی هستند که می‌توانند به بسیاری از افراد سرویس هایی را بدهند، تا افراد از طریق آن ها به خواسته‌های خود برسند. اما این سرورها در زمان های متفاوت معناهای متفاوتی نیز پیدا می کنند. ما به این گزینه اشاره می کنیم که اگر سرور های شما در محدوده قسمتی که داخل شبکه است باشند،به آن ها سرورهای شبکه می گویند. این یعنی که همه کامپیوتر ها و سیستم هایی که در آن اطراف و پیرامون می باشند باید از این سرورها کمک بگیرند و با استفاده از آن ها به فعالیت خود بپردازند.

اما گاهی اوقات تمام کامپیوتر ها و سیستم ها می توانند از یک سرور استفاده کنند و اطلاعاتی را به صورت شبانه روز از این سرورها دریافت کنند. در ادامه دسکتاپ ها نیز به معنای میز کار ترجمه شدند و برای نشان دادن معانی آن ها می توانیم به سیستم های رومیزی اشاره کنیم، که قابلیت جابه جا کردن آن ها و استفاده آن ها در مکان های مختلف برای افراد وجود دارد.

اما این دسکتاپ ها می توانند معانی متفاوت دیگری نیز داشته باشند.به طور مثال: زمانی که شما سیستم خود را روشن می کنید و ویندوز سیستم شما بالا می آید ، اولین صفحه ای که روبه روی شما قرار می گیرد و آن را مشاهده می کنید دسکتاپ نام دارد. که روی این صفحه دسکتاپ ، آیکون ها و نوار هایی تعبیه شده‌اند که با استفاده از آنها به قسمت های متفاوت سیستم خود می توانید دست پیدا کنید.

از سرور های مجازی می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد. یکی از بهترین و ارزان ترین سرور های مجازی، vps آلمان ارزان می باشد که می توانید آن را از هاستینگ ها تهیه و خریداری کنید. این سرور مجازی آلمان با مجازی ساز های حرفه ای در دیتاسنتر های کشور آلمان نگهداری می شود که کیفیت و سرعت خوبی دارد. سرعت بالای اینترنت در این مراکز باعث می شود یک vps با کیفیت از کشور آلمان را در اختیار داشته باشید.

  • زمانی که ما قصد مجازی کردن سرور را داریم، در نهایت به این معنا است که ما داریم آن را به چند بخش تقسیم می کنیم.این تقسیم بندی می تواند به دو روش باشد،که یکی از این روش ها این است که ما همزمان با تقسیم بندی خود این مجازی سازی سرور را به بخش میزبانی سیستم بفرستیم و همچنین می توانیم مستقیم به قسمت سخت افزاری انتقال بدهیم. اما در مقابل برای مجازی کردن دسکتاپ باید این کار را به صورت جدا از هم انجام داد،چرا که هر فرد خود دارای سیستمی است.اما در این مجازی سازی به جای ثبت شدن این اطلاعات در هارد ،باید در قسمت مجازی ساز شده ذخیره و ثبت شوند. اما برای مجازی سازی دسکتاپ ها نیازمند اتفاقاتی هستید که می توان به نصب و اختصاص یک سیستم عامل به یک کاربر خاص بیانجامد .
  • نصب و اختصاص یک سیستم عامل سرور برای گروهی از کاربران و اختصاص یک دسکتاپ از آن سیستم عامل به هر کاربر.
  • نصب یک سیستم عامل و انواع برنامه های کاربردی و تنظیمات مورد نظر و قرار دادن آن بعنوان یک الگو و و اختصاص یک کپی از آن به هر کاربر اشاره کرد.

در نتیجه اگر شما فردی دارای سایت هستید و نقطه ضعف هایی نیز در برابر سایت خود برای بهتر شدن و رتبه بالاتر شدن  دارید ، می‌توانید از مجازی سازی دسکتاپ و سرور استفاده کنید، که بتوانید در هر زمان و با هر سیستمی که در دسترس خود دارید به سیستم خود دست پیدا کنید و کارهای مورد نظر خود را انجام دهید.

برای سخن آخر می‌توانیم بگوییم که تفاوت ها در مجازی سازی دسکتاپ و مجازی سازی سرور متفاوت است که هر کدام نسبت به توانایی ها و قابلیت هایی که دارند می توانند گزینه های متفاوتی را عرضه کنند که این گزینه ها خود نیز دارای تفاوت هایی هستند که بسیاری از آن ها مزایای بسیار عالی دارند و کاربران می توانند از آن ها استفاده کنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 18 اسفند 1400ساعت 20:42  توسط AZxC54  بازدید 1882 برچسب ها: